skip to Main Content
Officiel fanklub for Aalborg Håndbold

Så venter Mors-Thy i semifinalen!

Efter aftenens fantastiske sejr mod KIF Kolding i Brøndby står det klart, at vi vinder gruppen. Det betyder, at vi nu har fundet vores modstander til semifinalen. Det bliver således Mors-Thy, der venter i semifinalen efter deres sejr mod Aarhus. Udekampen spilles torsdag den 9. Maj kl. 13.30.

Vi arrangerer naturligvis bustur til, hvad der uden tvivl bliver den største udebanehistorie i klubbens 2-årige historie! Vi skal skabe grundlaget for avancement til finalen, så det handler om at få alle afsted på denne overkommelige bustur!

Prisen for busturen er sat så lavt som muligt, så vi kan komme så mange afsted som muligt! Således koster busturen til Mors-Thy kun:

100 kr. + entrebillet (Siddeplads: 140,-/Ståplads: 110,-)

OBS! Vi har et begrænset antal billetter til rådighed, så de fordeles efter først-til-mølle princippet, så skynd dig!

Afgang fra Gigantium, Aalborg: 9/5 kl. 11.00

Sidste frist for tilmelding: 7. maj kl. 08.00.

Du vil da ikke gå glip af den største bustur i klubbens historie, vil du? Tilmeld dig nu på aahs.dk/busture.

OBS!  Har du allerede tilmeldt dig semifinalen via vores tidligere tilbud, så gælder denne tilmelding naturligvis til denne kamp. Er du i tvivl om din tilmelding er registreret, så skriv til os på info@aahs.dk!

Vi ses i Mors-Thy!

Back To Top